Telefon: +48 505 189 983   
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Piotr Gajda  - tegoroczny absolwent - jest kolejną osobą która zostaje u nas na etacie !!!

Trzeci rocznik absolwentów i pierwsza osoba, która została zaangażowana w Teatrze Muzycznym Capitol. Do tej pory nasi absolwenci byli zatrudnieni na współpracy w Capitolu i innych teatrach w kraju, co już było wspaniałym osiągnięciem. Teraz mamy pierwszego absolwenta na etacie w naszym teatrze. Po ostatnim dyplomie i po pracy w ciągu całego cyklu nauki EWA SZLEMPO - laureatka zeszłorocznego PPA, tegoroczna absolwentka- otrzymała etat w TEATRZE MUZYCZNYM CAPITOL. Trudno o lepszy dowód, że kształcimy profesjonalnych aktorów scen muzycznych i realizujemy założone przy powstawaniu Studium cele !!! Ewa jest również w obsadzie przygotowywanej na jesień premiery "Frankensteina" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka.

To już wiadomość oficjalna - "GWIAZDOPACK" został repertuarowym przedstawieniem Teatru Muzycznego Capitol

UWAGA !!! Od przyszłego roku akademickiego zmieniamy program nauki w Studium. Nie będzie już zajęć z historii teatru a w zamian wprowadzamy zajęcia z IMPROWIZACJI AKTORSKIEJ, które będzie prowadził znakomity aktor, wykładowca MARIUSZ KILJAN. Pozyskanie Mariusza do współpracy z nami to wielki sukces Studium. Pracują u nas najlepsi !!!

Piotr Kurzawa (2 rok Studium Capitol) wyreżyserował "Mieszczanina szlachcicem" J.B.Moliera na Politechnice Wrocławskiej ! "Powiew innej epoki! Absolutnie wyjątkowa pozycja w naszym repertuarze - pod każdym względem! Dlaczego? Tę niesamowitą Molierowską komedię przygotował z nami Piotr Kurzawa z SM Capitol. I to nie byle jak - barokowa forma, dbałość o każdy szczegół konwencji, ruch sceniczny w stylu klasycznym. Mało? Dorzućmy do tego blask 200 świec i kostiumy wypożyczne m.in. z Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej. A jako wisienka - na dwóch spektaklach tuzin (!) smyczków pod batutą Katarzyny Krzywniak. Sztampa w każdym calu.
I gramy nie w naszej zwyczajowej sali, a w budynku obok - w Auli gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej."UWAGA UWAGA UWAGA !!! NIE PISAŁEM WCZEŚNIEJ ŻEBY NIE ZAPESZAĆ. MAMY PIERWSZEGO LAUREATA KONKURSU AKTORSKIEJ INTERPRETACJI PIOSENKI !!! PODCZAS 31 PPA WYRÓŻNIENIE WRAZ Z NAGRODĄ 2 TYS. EURO WYWALCZYŁA NASZA SŁUCHACZKA - EWA SZLEMPO. DRUGIE RÓWNORZĘDNE WYRÓŻNIENIE PRZYPADŁO MAI KLESZCZ A GRAND PRIX ZDOBYŁA ZVEZDANA NOVAKOVIC. Szczegóły na stronie www.ppa.art.pl.

KAJA WALDEN  - główna rola w serialu "TANCERZE" !!! Kaja wciela się w postać "Marty". Reżyserem jest Xawery Żuławski.

Jesteśmy po premierze JERRY SPRINGER SHOW. W obsadzie słuchacze i absolwenci Studium - Ewa Szlempo, Piotr Gajda, Krzysztof Dziuba, Wojciech Dereń, Karolina Wasilewska, Michał Zborowski, Olga Kunicka, Agata Majewska. Było znakomicie. Recenzje na stronie PPA.

Już za dwa tygodnie PREMIERA JERRY SPRINGER SHOW THE OPERA !!! Trzymajcie kciuki. W Gali PPA również występują nasi! Galę reżyseruje Wojtek Kościelniak a słuchacze studium występujący w Gali to Rafał Kozok, Olga Kunicka, Ola Gergelewicz, Alicja Kalinowska.

W marcowym wydaniu KONTRASTU - miesięcznika studentów na stronach 38 - 43 pojawił się materiał o Studium. Dla ciekawych link: http://issuu.com/miesiecznikkontrast/docs/kontrast_final_do_sieci#download

Alicja Kalinowska została zakwalifikowana do drugiego etapu konkursu aktorskiej interpretacji piosenki - powodzenia :)

Dziś Gala 31 PPA wraz z naszymi słuchaczami, w piątek 26 marca podczas Koncertu Finałowego wystąpili - między innymi- nasi słuchacze pod kierunkiem i przygotowani przez Marka Szydło oraz w ramach nurtu głównego PPA na Małej Scenie Teatru Muzycznego Capitol można było zobaczyć ubiegłoroczny spektakl dyplomowy Studium pt. "GWIAZDOPACK".

20 marca – sobota | Studio Playground, ul. Borowska 128 | godz. 17 i 22- przedstawienie nurtu OFF 31 Przeglądu Piosenki Aktorskiej. 
Grupa "A To Playground" - czyli grupa złożona między innymi ze słuchaczy II roku Studium - w spektaklu "TO" na motywach "W Małym Dworku" Witkacego. Reżyseria Monika Dawidziuk. Bilety w kasie Teatru Muzycznego Capitol, ul. Piłsudskiego 67, Wrocław od poniedziałku do soboty w godz. 12-19 oraz w Centrum TMT - autoryzowany dealer Skody, ul. Horbaczewskiego 75, Wrocław od poniedziałku do piątku w godz. 7-21, w soboty w godz. 8-14 lub online na stronie PPA.

Wielki sukces słuchaczy II roku - od wiosny pracowali nad przedstawieniem do nurtu OFF Przeglądu Piosenki Aktorskiej i zostali decyzją obradującej kilka dni temu komisji zakwalifikowani do Nurtu OFF 31 PPA!!! Nazywają się "A to Playground" i na najbliższym Przeglądzie pokażą przedstawienie pod tytułem "To" na motywach sztuki Witkacego "W Małym Dworku". II rok i przedstawienie podczas PPA- super!

Nasi absolwenci i słuchacze wzięli udział w ostatniej premierze Teatru Muzycznego Capitol czyli w "Hair" w reżyserii Konrada Imieli. Przedstawienia przedpremierowe zagrane były 21,22,23 stycznia a premiera 24 stycznia. Więcej informacji i zdjęcia na stronie Teatru.(www.teatr-capitol.pl)

Jesteśmy w trakcie prób do przedstawienia na tegoroczne PPA. Będzie to Jerry Springer Show - the Opera. Reżyseruje Jan Klata. Razem z nami "nauczycielami" czyli Bogną Woźniak-Joostberens, Magdą Śniadecką-Skrzypek, Konradem Imielą, Czarkiem Studniakiem i Tomkiem Sztonykiem występują słuchacze i absolwenci Studium - Karolina Wasilewska, Ewa Szlempo, Piotr Gajda, Michał Zborowski, Krzysztof Dziuba, Wojciech Dereń. Trzymajcie kciuki bo całość jest śpiewana i bardzo trudna. Damy radę. Premiera podczas PPA 24 marca w studio Polskiego Radia we Wrocławiu.

8 września wyjeżdżamy do USA na Philadelphia Live Arts Festival z przedstawieniem "OPERETKA" Gombrowicza w reżyserii Michała Zadary. Po powrocie 16 września ruszamy z pracą Studium- planem zajęć, rozplanowaniem sal, wyborem tytułu przedstawienia dyplomowego III roku itd. Do usłyszenia więc po powrocie

Piotr Kurzawa, nasz tegoroczny absolwent, został studentem reżyserii w Warszawie. Gratulacje, owacje !!!

W amfiteatrze w Jelczu-Laskowicach odbyła się premiera musicalu o Jimie Morrisonie - "Jeździec Burzy". Reżyserem jest współpracujący z nami Cezary Studniak reżyser pierwszego dyplomu Studium "Gwiazdopack" i dyplomu sprzed dwóch lat "Kopciuch", choreograf również "nasz" Jacek Gębura ( kierownik baletu Teatru Muzycznego Capitol, choreograf spektaklu dyplomowego "Wewnątrz Patty") a scenografem Michał Hrisulidis ( scenograf między innymi spektakli dyplomowych Studium - "Fotoplastykon" i "Kopciuch" ).

W spektaklu występuje troje słuchaczy Studium - Agnieszka Pudło, Maciek Mazurkiewicz i Przemek Pogiernicki.

tutaj link do recenzji Jeździec Burzy

Od października 2013 roku Studium będzie dysponowało własną, samodzielną siedzibą. W związku z przeprowadzką Teatru Muzycznego Capitol do nowego budynku, dla Studium zostały przeznaczone pomieszczenia w byłym budynku dyrekcji teatru. Tylko dla nas będzie Mała Scena teatru, sala baletowa, sale prób i garderoby przy ul. Piłsudskiego 72.

Będziemy mieli własne wyposażenie i co najważniejsze WŁASNĄ SCENĘ - dawną Małą Scenę teatru.

Ogromnie zwiększy się komfort pracy

Zapraszamy do udziału w organizowanych przez POLICEALNE STUDIUM WIZERUNKU TEATRALNO - FILMOWEGO i AKADEMIĘ FRYZJERSTWA FILMOWEGO I KREATYWNEGO Pierwszych Mistrzostwach Charakteryzacji. Szczegóły na stronie www.akademiafryzjerstwa.com.pl

Dla wszystkich miłośników sztuki charakteryzatorskiej. Tym razem przenosimy się w krainę czarów i magii...
Co trzeba zrobić ?
Zaprojektować, wykonać i sfotografować charakteryzację postaci, według własnej interpretacji tematu: "Fairy tales- w krainie czarów i magii.”

W terminie do 07 maja 2013 r. przesłać na adres e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 3 zdjęcia wykonanej charakteryzacji :

  • 1 zdjęcie całej sylwetki
  • 2 zdjęcia twarzy - z zamkniętymi i otwartymi oczami

Do wiadomości należy dołączyć wypełniony i podpisany kwestionariusz zgłoszeniowy na konkurs (skan).

Lista osób zakwalifikowanych do wielkiego finału zostanie ogłoszona 14 maja 2013 r. i opublikowana na stronie www.akademiafryzjerstwa.com.pl
Wielki finał konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 07 czerwca 2013 r. we Wrocławiu.
Zwycięzca otrzyma półroczne stypendium w Policealnym Niepublicznym Studium Wizerunku Teatralno- Filmowego we Wrocławiu ufundowane przez osobę prowadzącą szkołę oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
Zdobywca drugiego miejsca otrzyma miesięczne stypendium w Policealnym Niepublicznym Studium Wizerunku Teatralno- Filmowego we Wrocławiu ufundowane przez osobę prowadzącą szkołę oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.
Zdobywca trzeciego miejsca otrzyma zestaw atrakcyjnych nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów.
Patronat honorowy nad konkursem objęli dyrektorzy Wrocławskiego Teatru Komedia i Wrocławskiego Teatru Pantomimy, pan Wojciech Dąbrowski oraz pan Zbigniew Szymczyk, którzy zasiądą również w finałowym składzie jury konkursu. Teatry ufundowały dla finalistów również vouchery na swoje spektakle.
kwestionariusz zgłoszeniowy oraz szczegółowy regulamin dostępne na http://www.akademiafryzjerstwa.com.pl.

Już dziś drugi etap konkursu PPA.  Trzymamy kciuki za Klarę Brodę i Kamilę Salach. Będzie genialnie jeżeli dostaną się do finału. 

Gazeta Wrocławska o drugim etapie konkursu PPA 

Nasi słuchacze zakwalifikowali się do drugiego etapu Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piossenki !!!

 nasi w ppa

Już jutro słuchacze drugiego roku wystąpią w Teatrze Muzycznym Capitol podczas Lekcji Teatralnej Dla Licealistów. 

Wykonają układ taneczny ze "stepu" w choreografii Krzysztofa Gliszczyńskiego.

Lekcję prowadzi Jerzy Bielunas, reżyser teatralny i telewizyjny, wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Autorskim wykładom na Dużej Scenie Capitolu towarzyszą  projekcje multimedialne, różne formy animacji oraz scenki, grane przez aktorów  teatru.  Wykorzystywane są najnowocześniejsze urządzenia techniczne nowej sceny Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu: zapadni, sceny obrotowej oraz bogatych rozwiązań świetlnych i akustycznych.

Każde spotkanie poświęcone jest innym zagadnieniom teatralnym i stanowi odrębną całość. 

 
 

KAMILA SALACH i KLARA BRODA w drugim etapie Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki tegorocznego PPA !!!  

II Etap Konkursu odbędzie się w tym roku w drugim dniu Przeglądu, 21 marca w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. 
Finał Konkursu będzie miał miejsce w Capitolu w dniu 28 marca 2014. 
Decyzją Jury przyznana zostanie GRAND PRIX 35. PPA – statuetka TUKAN ZŁOTY oraz 25 tysięcy zł 
Dziennikarze przyznają statuetkę TUKAN DZIENNIKARZY.
Obecna na Koncercie Finałowym publiczność wybierze laureatkę lub laureata TUKANA PUBLICZNOŚCI.
Stowarzyszenia Autorów ZAiKS przyzna NAGRODĘ SPECJALNĄ w wysokości 10 tysięcy złotych za najlepsze wykonanie polskiej 

piosenki. http://www.ppa.wroclaw.pl/pl/56-oni-zaspiewaja-w-ii-etapie-konkursu 

 
 

Zaczynamy pracę nad tegorocznym dyplomem. "Balladynę" J. Słowackiego wyreżyseruje Cezary Studniak. Muzyka Łukasz Wójcik, scenografia Michał Hrisulidis. Premiera spektaklu w czerwcu 2014 roku.

Już w niedzielę 27 kwietnia na "scenie na dywanie" Teatru Muzycznego Capitol wstąpią słuchacze Studium. Początek o 16.20. WARTO !!!

SCENA NA DYWANIE

Dla chętnych aktorów ( i nie tylko ) podajemy link do strony  T-art Wrocławskiego Teatru Muzycznego założonego przez naszych absolwentów. Właśnie poszukują nowych ludzi do przedstawień. Więc...T-art :)

UMWUKA z Alicją Kalinowską w obsadzie 

1962797 725161607540698 8247653587661621224 n

 

Już 5 czerwca zapraszamy na Scenę Ciśnień - na spektakl Umwuka, inspirowany książką Wojciecha Tochmana Dzisiaj narysujemy śmierć.Umwuka powstaje w 20. rocznicę wstrząsających wydarzeń w Rwandzie, kiedy w ciągu trzech miesięcy 1994 roku zamordowano prawie milion osób. To rzecz o społeczeństwie małego kraju w sercu Afryki, którego mieszkańcy pewnego dnia sięgnęli po maczety i zaczęli mordować się nawzajem. Jak niewiele trzeba, by doprowadzić ludzi do tak głębokiej nienawiści? Jak daleko, a może – jak blisko nam do Rwandy? Czy możemy pozwolić sobie na komfort obojętności wobec tego dramatu?

  1. Umwuka – słowo to w języku kinyarwanda ma dwa znaczenia. Jedno to duch, drugie – oddech. Z połączenia tych dwóch znaczeń powstał spektakl muzyczny o duchach zmarłych ludzi, opowiadany za pomocą oddechu ludzi na scenie, wypełniony rytmem i brzmieniem inspirowanym afrykańską muzyką etniczną. 

Scenariusz napisał i przedstawienie reżyseruje Jan Naturski, muzykę stworzył Grzegorz Mazoń, kostiumy i scenografię Anna Chadaj. Na scenie zobaczymy aktorów Teatru Muzycznego Capitol i gości.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 WOW !!! Klara Broda decyzją Rady Artystycznej PPA zakwalifikowana została do    finału tegorocznego Konkursu Akrorskiej Interpretacji Piosenki 35 PPA. Dziś podczas koncertu konkursowego drugiego etapu na scenie Teatru Muzycznego Capitol wystąpiło siedemnastu wykonawców z czego jury do finału zakwalifikowało siedem pań. 

JESTEŚMY  JEDYNĄ  DOLNOŚLĄSKĄ  SZKOŁĄ  ARTYSTYCZNĄ, KTÓRA  MA  PRZRDSTAWICIELA  W  FINALE  KONKURSU  AKTORSKIEJ  INTERPRETACJI  PIOSENKI  35  PPA !!!

przed Państwem:

Klara Broda

klara

 Wszystkie finalistki

 Klara wczoraj

 Wrocławska o PPA

Werdykt po drugim etapie - panie górą

 

Już dziś drugi etap konkursu PPA.  Trzymamy kciuki za Klarę Brodę i Kamilę Salach. Będzie genialnie jeżeli dostaną się do finału.

Gazeta Wroclawska 

 

Alicja Kalinowska weźmie udział w dwu nowych spektaklach Teatru Muzycznego Capitol. Pierwszy to RAT PACK w reżyserii Konrada Imieli. Spektakl opowiada o fenomenie trójki artystów amerykańskich będących u szczytu kariery na przełomie lat 60. i 70. XX wieku. To Frank Sinatra, Sammy Davis Junior i Dean Martin. Ich trio nosiło nieformalną nazwę Rat Pack i, pod taką nazwą występując, elektryzowało widownie wielkich sal koncertowych, rewii i kabaretów. Obsadzając w rolach Franka, Sammy'ego i Deana trzech aktorów chcemy zainscenizować koncert Rat Pack opowiadając przy tym o biografiach artystów, muzyce i realiach showbiznesu z tamtych lat. Na scenie Teatru Muzycznego Capitol zabrzmią największe przeboje tria Rat Pack, takie jak „Everybody loves somebody”, „Fly me to the moon”, „New York, New York” czy „Mambo Italiano”. Trzej aktorzy wraz z triem śpiewających i tańczących aktorek wystąpią z towarzyszeniem 15-osobowego big-bandu wzorowanego na orkiestrach swingowych, niezwykle modnych w tamtych czasach, jak choćby słynna orkiestra Counta Basiego. Całość poprowadzi konferansjer, będący łącznikiem między realiami lat 60. a dzisiejszymi czasami. Premiera 5 kwietnia 2014 roku.

Drugim jest reżyserowany przez Mikołaja Woubisheta spektakl o Rwandzie. Premiera w czerwcu 2014 roku.

 

Wczoraj odbyła się premiera klipu zespołu "Poprzytula" - I Believe I Can Fly (R.Kelly - cover) official video.

Klip został nakręcony na małej scenie naszego studium. Wokal - Alicja Kalinowska ( III rok )  :)))

Cieszę się, że możemy ten klip udostępnić

www.youtube.com/watch?v=WsTuZI7M2IM

Capitolowe dzieci ponownie na dywanie. W najbliższą niedzielę o 16.20. Zapraszam :)

Zespół KAGYUMA
8 czerwca 2014, godz. 16.20

Kamila Salach – wokal, piano
Agata Majewska – wokal
Julia Kulpa – wokal
Marta Mackiewicz  wokal

Zespół KAGYUMA powstał z chęci wspólnego muzykowania czterech dziewcząt o podobnej wrażliwości. Wszystko rozpoczęło się w Studium Musicalowym Capitol, gdzie podczas przerw między zajęciami odbywają się „korytarzowe” wokalne jam session. Szybko okazało się, że język muzyczny, jakim posługuje się każda z nas, stwarza idealną przestrzeń do tworzenia własnych kompozycji, jak i aranżacji znanych już standardów muzyki polskiej oraz zagranicznej. 
Cztery głosy - zabawa harmonią, fortepian - dopełnienie brzmienia, czyli zespół Kagyuma.
Zapraszamy na kojącą, dywanową sesję dźwiękową.

 
Capitolowe podwórko
 
 
 

23 czerwca, na dawnej Małej Scenie Teatru Muzycznego Capitol przy ul Piłsudskiego 72, odbędzie się premiera spektaklu dyplomowego III roku. Tytuł "balladyNaskróty". Reżyseria Cezary Studniak, muzyka Łukasz Wójcik, scenografia Michał Hrisulidis, kostiumy Mateusz Stępniak. Kolejne spektakle 24,25,26,27 czerwca. Bezpłatne bilety do nabycia wkrótce w kasie TM Capitol.

Ala Kalinowska występuje na scenie TM Capitol w nowej premierze teatru.

alicja

Dobrze o niej piszą :)

recenzja ze spektaklu

i jeszcze

Czarek Studniak, reżyser tegorocznego spektaklu dyplomowego III roku studium został dziś dyrektorem Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Super wiadomość. Super ludzie z nami pracują !!! :))) 

 Czarek to absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od 1997 do 2002 aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Ma w dorobku artystycznym role filmowe, dramatyczne i musicalowe: m.in.: Thenardier w "Les Miserables" (reż. Jerzy Gruza), George Berger w "Hair" (reż. Wojciech Kościelniak). Za rolę Bergera otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni); Tezeusz-Oberon w "Śnie nocy letniej" (reż. Wojciech Kościelniak ). W zespole Capitolu od 2003 roku. Wraz z Konradem Imielą autor scenariusza i reżyser spektaklu "Śmierdź w górach"; reżyser spektakli; "Mdłość, Mniezłość, Miłość", ""rzecze Budda Chinaski" i "Mury Hebronu".

Rżyser spektakli dyplomowych w Studium : "Gwiazdopack", "Kopciuch" i obecnie przygotowywana "Balladyna"

Cezary Studniak

Cezary Studniak 1foto Szymon Szcześniak

 

NASI PARTNERZY

Partnerem Szkoły jest Gmina Wrocław,
która dofinansowuje działalność Studium.

wroclawlogo


Partnerem Szkoły
jest Teatr Muzyczny Capitol

capitol


   Fundacja Teatru Muzycznego Capitol

fundacja

 

 

Top of Page