Telefon: +48 505 189 983   
 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Spektakl dyplomowy Policealnego Studium Musicalowego CAPITOL

"Józef K. i kobiety" na motywach "Procesu" F.Kafki 

adaptacja i reżyseria - Jacek Bończyk
muzyka - Piotr Dziubek
scenografia - Grzegorz Policiński, 
asystentka reżysera - Karolina Micuła

Dyplom.jpg


"Józef K. i kobiety" /na motywach "Procesu" F.Kafki

Józef K. jest wzorowym urzędnikiem bankowym, wynajmującym pokój u poczciwej pani Grubach. Żyje w swoim poukładanym rytmie i pozornie bezpiecznym świecie. Aż do dnia, kiedy rano nachodzą go Strażniczki i Nadzorczyni uświadamiając mu, że jest oskarżony i będzie wzywany przez bliżej nieokreślony Sąd. Józef K. próbuje się buntować i zrozumieć istotę sprawy, ale daremnie. Mota się przy okazji w związki z kobietami - eteryczną aktorką panną Burstner, a potem z Leni, opiekującą się Panią A, która mogłaby mu pomóc w rozwikłaniu jego sprawy. Do tego jeszcze pojawia się Ciotka, jego wścibska była opiekunka oraz wszystko wiedząca Artystka, która chciałaby mieć go na własność. Świat Józefa K. staje się z dnia na dzień - światem pełnym dusznych paragrafów oraz... kobiet.

Obsada:
Narrator – Karolina Micuła 
Józef K. – Filip Zaszewski
Nieznajoma 1 – Małgorzata Urbanowicz 
Nieznajoma 2 – Natalia Borysiewicz 
Nieznajoma 3 – Katarzyna Szkudlarek 
Nieznajoma 4 – Agata Daniluk 
Pani Grubach – Alicja Konarska 
Nadzorca – Malwina Stępińska
Panna Burstner – Natalia Brudniak 
Ciotka – Anna Malek 
Leni – Paulina Jeżewska 
Pani A – Sylwia Rubczak

Miejsce:

Mała Scena Fundacji Teatru Muzycznego CAPITOL

ul. Piłsudskiego 72, Wrocław


JacekBonczyk-rezyserReżyser i autor scenariusza do spektaklu "Józef K. i Kobiety" - Jacek Bończyk.

Aktor, librecista i autor tekstów, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Wokalista i gitarzysta formacji rockowych: Bończyk/Krzywański oraz Nowe Sytuacje. Ma na swoim koncie kilka recitali oraz kilkanaście nagranych płyt: m.in. „Następny“, „Tango kameleon“, „Mó...j Staszewski“, „Ideologia snu“. Zagrał wiele głównych ról w polskich wersjach musicali: m.in. „Cabaret“, „Skrzypek na dachu“, "Rocky Horror Show“, „Chicago“, „Stepping out“. 
Zrealizował wiele spektakli teatralnych m.in: "Obywatel" w Teatrze im. Horzycy w Toruniu; "Kot w butach", "Walc na trawie", "Nie dorosłem" w stołecznym Teatrze Syrena; "Singielka" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej; "Zorro" w Teatrze Muzycznym w Łodzi; „Jacek Kaczmarski. Lekcja historii” w warszawskim Teatrze Ateneum; „Młynarski obowiązkowo” w Teatrze 6 piętro w Warszawie, a ostatnio - prapremierę polską musicalu M.Brooksa „Młody Frankenstein” w chorzowskim Teatrze Rozrywki.

„Oczy paść będę cieniem” to spektakl dyplomowy słuchaczy III roku Studium Musicalowego Capitol. Jest to muzyczne przedstawienie złożone ze scen z wybitnych tragedii szekspirowskich; „Makbet”, „Otello”, „Romeo i Julia” oraz kroniki „Ryszard III”. Wszystkie w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka.

Postaci z tych dramatów spotykają się razem na scenie, by ponownie odegrać kluczowe dla ich losów sceny. A ich los jest pewny -  muszą zginąć. Każdy w inny sposób i z innego powodu, ale każdy musi, bo zawinił, był naiwny, bał się, popełnił grzech...A może tak chciał los? Bóg? Szekspir? Młodzi aktorzy na naszych oczach zmierzą się z największymi postaciami, najwybitniejszego dramaturga w historii teatru, a postaci przez nich wykreowane zmierzą się z kluczowymi momentami z ich życia, które pośrednio bądź  bezpośrednio doprowadziły do ich śmierci. Czy za tą pychę przyjdzie i nam zapłacić cenę?

26 czerwca na dawnej Małej Scenie TM Capitol o godz. 20.00 odbędzie się premiera spektaklu dyplomowego III roku Studium.

Następne spektakle 27 i 29 czerwca o godz. 17.30 i 20.00

"balladyNAskróty" na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego "Balladyna" 

rezyseria Cezary Studniak

as. reżysera Helena Sujecka

muzyka Łukasz Wójcik

ruch sceniczny Ewelina Porczyk

scenografia Joanna Hrisulidu

kostiumy Mateusz Stępniak

występują: Maja Grześkowiak, Alicja Kalinowska, Paulina Teauchmann, Adrianna Kaźmierczak, Olga Kunicka, Przemysław Pogiernicki, Maciej Mazurkiewicz, Maciej Makowski

Bezpłatne bilety można odbierać w kasie Teatru Muzycznego Capitol

 

Dyplomowy spektakl Studium Musicalowego "Capitol" został zbudowany zgodnie z hitchcockowską regułą. Tyle że "Wewnątrz Patty" zaczynamy od orgazmu, a potem robi się jeszcze goręcej. Uwaga! To przedstawienie tylko dla dorosłych.

Emilia Paja jako Patty Zszokowana Ile aktorek, tyle aspektów jednej PattyNatalia Pucek jako Patty ZakochanaMonika Bukowska jako Patty Samotna

Konrad Imiela, reżyser "Wewnątrz Patty", na warsztat wziął felietonowy cykl Pedro Almodovara o Patty Diphusie, gwieździe porno, a właściwie jej musicalową adaptację słoweńskiego zespołu Familja. Piosenki rozpisał na osiem aktorek, reprezentujących osiem aspektów osobowości bohaterki, którym w tej inscenizacji towarzyszy dwóch aktorów, pełniących role alfonsów, sanitariuszy, a przede wszystkim partnerów, pozwalających kolejnym Patty opowiedzieć pikantne historie ze swojego życia.

Studenci Studium Musicalowego, działającego przy Teatrze Muzycznym Capitol, podjęli się w ramach spektaklu dyplomowego przedstawienia własnej wersji "Kopciucha" Janusza Głowackiego. Pod reżyserskim okiem Cezarego Studniaka powstała sztuka tak dosadna, emocjonalna i - krótko ujmując - dobra, że można zupełnie pominąć fakt, iż występują w niej debiutanci. Gdyby wszystkie spektakle dyplomowe miały taki poziom, ilość świetnych teatralnych premier wzrastałaby z niebywałą prędkością.

Gdyby iść po najniższej linii oporu i wziąć na warsztat słynnego "Kopciuszka", to mógłby to być spektakl w klimacie barwnej baśni dla dzieci i ich rodziców. Natomiast "Kopciuch" jest z całą stanowczością dla widzów dorosłych i to o mocnych nerwach, którzy nie boją się obcowania z tematyką trudną czy kłopotliwą.

Jesteśmy po premierze spektaklu dyplomowego. Słuchaczy czeka jeszcze egzamin dyplomowy ze śpiewu, tańca i piosenki aktorskiej. 

I PO DYPLOMIE! Premiera "Wewnątrz Patty" odbyła się 15 czerwca 2012. Reżyserem spektaklu jest Konrad Imiela (dyr Teatru Muzycznego Capitol ), scenografia i kostiumy Ania Chadaj, choreografia Jacek Gębura.

i bezpośredni link http://www.youtube.com/watch?v=PBng-iBV0dk

Według wstępnych ustaleń "Gwiazdopack" w przyszłym sezonie znajdzie się w repertuarze Teatru. Pojedzie na przegląd szkół teatralnych i zostanie pokazany na przyszłorocznym PPA. Na premierze kilkadziesiąt osób nie obejrzało przedstawienia- ZABRAKŁO MIEJSC !!! Wielkie gratulacje dla występujących dziewczyn i ekipy realizatorów.

Jesteśmy po premierze spektaklu dyplomowego III roku. Słuchaczy czeka jeszcze egzamin dyplomowy ze śpiewu, tańca i piosenki aktorskiej. Kolejne spektakle dyplomu pt. MYTARSTWA w reżyserii Tomasza Mana gramy na małej scenie Teatru Muzycznego Capitol jeszcze 18,19,20 i 21 lutego 2013.

NASI PARTNERZY

Partnerem Szkoły jest Gmina Wrocław,
która dofinansowuje działalność Studium.

wroclawlogo


Partnerem Szkoły
jest Teatr Muzyczny Capitol

capitol


   Fundacja Teatru Muzycznego Capitol

fundacja

 

 

Top of Page